Zuzeum Studio. Ekskursijas ar gidu

Zuzeum Studio ir jauna, renovētu telpu grupa ar izstāžu biroju un rezidenci kuratoriem, māksliniekiem, rakstniekiem, dizaineriem un citiem mākslas centra Zuzeum projektu partneriem. Studija ir izvietota divos stāvos un darbojas arī kā Zuzānu kolekcijas galerija, kurā īpaši izcelti jaunieguvumi.

Apmeklētājus studijā sagaida divas noslēpumainas, modernas, par sevi pārliecinātas sievietes ceļā uz svarīgu mērķi. Ar drošiem skičveida vēzieniem, košās krāsās uz audekla tās ir attēlojusi Rīgā dzimusī Ella Krugļanska. Viņām līdzās ir jauno Pēterburgas mākslinieku Ksjušas Lastočkas un Maksima Trulova saplākšņa kolāža, kas atgādina, ka “Elle ir tukša”. Kolekcijas izlasē ir iekļauta arī pirmās profesionālu mākslas izglītību ieguvušās latviešu tēlnieces, modernistes Martas Skulmes ģitārista skulptūra, Ilmāra Blumberga grafikas darbi, padomju laika plakāti, Zentas Loginas gobelēni, kā arī mūsdienu glezniecības un grafikas darbi. Telpas centrā ir dzeltens arhīva atvilktņu bloks, kas glabā Visvalža Ziediņa grafikas darbus un papīra kolāžas, reprezentējot vairāk nekā 2800 vienību lielo memoriālo kolekciju.

Studijas galerijai izraudzītā māksla atspoguļo iespējamos telpas lietotāju garastāvokļus, mākslinieku reakciju uz savu laiku nacionālajā un globālajā kontekstā, kā arī nozīmīgus notikumus mākslas vēsturē, stimulējot interesi par kolekciju un tās pētīšanu. Kad Zuzeum Studio kalpo kā rezidence, atpūtas vieta, jogas un meditācijas telpa, izceļas amerikāņu gleznotāja Ridlija Hovarda un latviešu nonkonformistes Zentas Loginas izdomātās galaktikas un sapņu pasaule.

Vieta Zuzeum Studio tika atrasta esošās ēkas ietvaros, iztīrot vairākas neefektīvi izmantotas palīgtelpas ar nolūku uzlabot telpu noslodzi un panākt vecās korķa fabrikas ēkas pilnvērtīgu izmantošanu. Telpu programmu, dizaina priekšmetu, mēbeļu un kolekcijas darbu izlasi izstāžu biroja galerijā izveidojusi arhitekte, autore un redaktore, Zuzeum izstāžu vadītāja Ieva Zībārte. Otrā stāva rezidences interjera un mākslas izlases autore ir Zuzeum direktore un konceptu dizainere Agnese Kleina. Telpas plānojuma un balto kāpņu autori ir dizaina birojs “Annvil”.

Zuzeum Studio galerija ir atvērta grupu apmeklējumam ar gidu noteiktos laikos un tajā ir apskatāmi vairāk nekā 30 mākslas darbi no Zuzānu kolekcijas.

Zuzeum Studio apskatāmi autoru darbi: Ella Krugļanska (US), Maksims Trulovs un Ksjuša Lastočka (RU), Daniels Haidkamps (US), Synchrodogs (UA, FR), Andris Grinbergs un Atis Ieviņš (LV), Marta Skulme (LV), Andrea Džoisa Haimere (US), Sergejs Djomins (LV), Ilmārs Blumbergs (LV), Visvaldis Ziediņš (LV), Melike Kara (DE), Ridlijs Hovards (US), Teodors Zaļkalns (LV), Helēna Heinrihsone (LV), Valda Podkalne (LV, DE), Andris Eglītis (LV), Zenta Logina (LV), Alberts Terpilovskis (LV), Georgs Smelters (LV), Juris Dimiters (LV), Gunārs Zemgals (LV), Laimonis Šēnbergs (LV), Gunārs Kirke (LV), Pāvels Peperšteins (RU).

Teksts – Ieva Zībārte
Foto – Madara Gritāne

Apmeklēt pasākumu

Biļetes
Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk