01.12. – 29.12.2021.

Zuzeum Studio. Ekskursijas ar gidu

Zuzeum Studio ir jauna, renovētu telpu grupa ar izstāžu biroju un rezidenci kuratoriem, māksliniekiem, rakstniekiem, dizaineriem un citiem mākslas centra Zuzeum projektu partneriem. Studija ir izvietota divos stāvos un darbojas arī kā Zuzānu kolekcijas galerija, kurā īpaši izcelti jaunieguvumi.

Apmeklētājus studijā sagaida divas noslēpumainas, modernas, par sevi pārliecinātas sievietes ceļā uz svarīgu mērķi. Ar drošiem skičveida vēzieniem, košās krāsās uz audekla tās ir attēlojusi Rīgā dzimusī Ella Krugļanska. Viņām līdzās ir jauno Pēterburgas mākslinieku Ksjušas Lastočkas un Maksima Trulova saplākšņa kolāža, kas atgādina, ka “Elle ir tukša”. Kolekcijas izlasē ir iekļauta arī pirmās profesionālu mākslas izglītību ieguvušās latviešu tēlnieces, modernistes Martas Skulmes ģitārista skulptūra, Ilmāra Blumberga grafikas darbi, padomju laika plakāti, Zentas Loginas gobelēni, kā arī mūsdienu glezniecības un grafikas darbi. Telpas centrā ir dzeltens arhīva atvilktņu bloks, kas glabā Visvalža Ziediņa grafikas darbus un papīra kolāžas, reprezentējot vairāk nekā 2800 vienību lielo memoriālo kolekciju.

Studijas galerijai izraudzītā māksla atspoguļo iespējamos telpas lietotāju garastāvokļus, mākslinieku reakciju uz savu laiku nacionālajā un globālajā kontekstā, kā arī nozīmīgus notikumus mākslas vēsturē, stimulējot interesi par kolekciju un tās pētīšanu. Kad Zuzeum Studio kalpo kā rezidence, atpūtas vieta, jogas un meditācijas telpa, izceļas amerikāņu gleznotāja Ridlija Hovarda un latviešu nonkonformistes Zentas Loginas izdomātās galaktikas un sapņu pasaule.

Vieta Zuzeum Studio tika atrasta esošās ēkas ietvaros, iztīrot vairākas neefektīvi izmantotas palīgtelpas ar nolūku uzlabot telpu noslodzi un panākt vecās korķa fabrikas ēkas pilnvērtīgu izmantošanu. Telpu programmu, dizaina priekšmetu, mēbeļu un kolekcijas darbu izlasi izstāžu biroja galerijā izveidojusi arhitekte, autore un redaktore, Zuzeum izstāžu vadītāja Ieva Zībārte. Otrā stāva rezidences interjera un mākslas izlases autore ir Zuzeum direktore un konceptu dizainere Agnese Kleina. Telpas plānojuma un balto kāpņu autori ir dizaina birojs “Annvil”.

Zuzeum Studio galerija ir atvērta grupu apmeklējumam ar gidu noteiktos laikos un tajā ir apskatāmi vairāk nekā 30 mākslas darbi no Zuzānu kolekcijas.

 

Zuzeum Studio ekskursiju laiki:

Lūdzam pievērst uzmanību ekskursijas valodai
(LV, RU, EN, DE)

LV, trešdien, 1. decembrī plkst. 18.00 ar Ievu Zībārti, Zuzeum izstāžu vadītāju 

LV, Ceturtdien, 2. decembrī plkst. 18.00 ar Katrīnu Jurkevicu, vecāko projektu vadītāju 

LV, Piektdien, 3. decembrī plkst. 18.00 ar Ernu Poču, Zuzeum izstāžu gidi

LV, Sestdien, 4. decembrī plkst. 12.00 un 16.00 ar Ernu Poču, Zuzeum izstāžu gidi

LV, Svētdien, 5. decembrī plkst. 12.00 ar Ernu Poču, Zuzeum izstāžu gidi
LV, Svētdien, 5. decembrī plkst. 16.00 ar Ievu Zībārti, Zuzeum izstāžu vadītāju

EN, Trešdien, 8. decembrī plkst. 18.00 ar Antonio Kintu Vilu, jaunāko projektu vadītāju

LV, Ceturtdien, 9. decembrī plkst. 18.00 ar Ernu Poču, Zuzeum izstāžu gidi

RU, Piektdien, 10. decembrī plkst. 18.00 ar Jekaterinu Ivankovu, projektu vadītāju

EN, Sestdien, 11. decembrī plkst. 12.00 ar Antonio Kintu Vilu, jaunāko projektu vadītāju
DE, Sestdien, 11. decembrī plkst. 16.00 ar Antonio Kintu Vilu, jaunāko projektu vadītāju

EN, Svētdien, 12. decembrī plkst. 12.00 un 16.00 ar Antonio Kintu Vilu, jaunāko projektu vadītāju

LV, Trešdien, 15. decembrī plkst. 18.00 ar Ernu Poču, Zuzeum izstāžu gidi

LV, Ceturtdien, 16. decembrī plkst. 18.00 ar Ievu Zībārti, Zuzeum izstāžu vadītāju (tūre Zuzeum kartes īpašniekiem)

EN, Piektdien, 17. decembrī plkst. 18.00 ar Agnesi Kleinu, Zuzeum direktori

RU, Sestdien, 18. decembrī plkst. 12.00 un 16.00 

LV Svētdien, 19. decembrī plkst. 12.00 ar Ernu Poču, Zuzeum izstāžu gidi
LV Svētdien, 19. decembrī plkst. 16.00 ar Ievu Zībārti, Zuzeum izstāžu vadītāju

LV, Trešdien, 22. decembrī plkst. 18.00 ar Agnesi Kleinu, Zuzeum direktori (tūre Zuzeum kartes īpašniekiem)

LV, Trešdien, 29. decembrī plkst. 18.00 ar gidu ar Agnesi Kleinu, Zuzeum direktori

 

Biļetes var iegādāties Zuzeum mājaslapā. Cena EUR 5. Ekskursijas apmeklētājiem pie ieejas jauzrāda Covid sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. 

Zuzeum Studio galerija ir atvērta grupu apmeklējumam ar gidu noteiktos laikos un tajā ir apskatāmi vairāk nekā 30 mākslas darbi no Zuzānu kolekcijas, kuru autori ir Ella Krugļanska (US), Maksims Trulovs un Ksjuša Lastočka (RU), Daniels Haidkamps (US), Synchrodogs (UA, FR), Andris Grinbergs un Atis Ieviņš (LV), Marta Skulme (LV), Andrea Džoisa Haimere (US), Sergejs Djomins (LV), Ilmārs Blumbergs (LV), Visvaldis Ziediņš (LV), Melike Kara (DE), Ridlijs Hovards (US), Teodors Zaļkalns (LV), Helēna Heinrihsone (LV), Valda Podkalne (LV, DE), Andris Eglītis (LV), Zenta Logina (LV), Alberts Terpilovskis (LV), Georgs Smelters (LV), Juris Dimiters (LV), Gunārs Zemgals (LV), Laimonis Šēnbergs (LV), Gunārs Kirke (LV), Pāvels Peperšteins (RU).

Teksts – Ieva Zībārte
Foto – Madara Gritāne

Apmeklēt pasākumu

Biļetes
Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk