28.04.2023.

Saruna ar Skuja Braden, Solvitu Kresi, Andru Silapēteri un Igoru Gubenko

Saruna ar Skuja Braden, Solvitu Kresi, Andru Silapēteri un Igoru Gubenko

📆 Piektdien, 28. aprīlī plkst. 16.30–18.00 
Ieeja bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju

Mākslas centrs Zuzeum aicina uz sarunu ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktori Solvitu Kresi, kuratori Andru Silapēteri un mākslinieču duetu Skuja Braden (Ingūna Skuja un Melissa D. Braden).

Filozofa Igora Gubenko moderētā sarunā aicināsim mākslinieces un kuratores pārdomāt Venēcijas biennālē piedzīvoto un iezīmēt nākotnes plānus.

Mākslinieces kopā strādā vairāk nekā 20 gadus. 2022. gadā viņas kopā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratorēm Solvitu Kresi un Andru Silapēteri veidoja Latvijas paviljonu Venēcijas biennāles 59. Starptautiskajai mākslas izstādei. Izstādē “Tirgot ūdeni upes malā”, kas guva starptautisku kritiķu un apmeklētāju plašu atzinību, bija apskatāmi vairāk nekā 300 objekti – gan īpaši paviljonam veidoti darbi, gan pēdējo 20 gadu laikā tapuši objekti.

Izstāde  ir mākslinieču kopīgā privātā telpa, kas no Aizkraukles pārvietota uz Venēcijas Arsenālu. Šis personīgais jaundarbs pievērsās plūstošām robežām starp privāto un publisko telpu postsociālisma kontekstā, ko arvien iezīmē kvīru balsu apklusināšana, kā arī aktualizē porcelānu kā spilgtu laikmetīgās mākslas mediju.

Mākslas centra Zuzeum izstāde “Porcelāna dzīres – ielūdz Kuzņecovi” ne tikai ļauj baudīt porcelāna izstrādājumu izsmalcināto krāšņumu un daudzveidību, un izzināt pirmās nozīmīgās porcelāna ražotnes Latvijā vēsturi, bet piedāvā arī izprast porcelānu kā materiālu un tā attīstības vēstures līkločus cauri laikiem pavadošajā pasākumu programmā “STARP PAGĀTNI UN NĀKOTNI. PORCELĀNS.”

Saruna notiks latviešu valodā ar tulkojumu angļu valodā. Ieeja bez maksas, ar iepriekšēju reģistrāciju. Vietu skaits ierobežots.

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai publicitātes vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

  

 

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk