09.10. – 19.10.2021.

Rudens joga Zuzeum

Zuzeum aicina uz jogas un meditācijas stundām māksla centra izstāžu zālē.

Jogas un meditācijas stundas ir daļa no Zuzeum rudens un ziemas pasākumu programmas. Jogas stundas vada Urban Yoga īpašniece, jogas skolotāja Līva Veinberga, Agnija Zīverte un Kristīne Gailīte. Līva ir sertificēta jogas pasniedzēja un apguvusi dažādus jogas stilus Jaunzēlandē, Indijā un Itālijā. Nodarbības Zuzeum Līva iecerējusi kā nodošanos mierīgai un apzinātai plūsmas jogai (flow): “Vērojot un apzinoties savu elpu, apmeklētāji to sinhronizēs ar plūstošu pāreju no asanas uz asanu. Ķermenis kļūs spēcīgs un vijīgs, bet prāts mierīgs un fokusēts.” Savā praksē Kristīne iekļauj fizioterapijas elementu, kas salāgo klasiskās, tradicionālās vinyasa (flow jogas) principus ar mūsdienu cilvēkam raksturīgo sēdošo dzīvesveidu. Agnija pēc profesijas ir juriste, bet ar prieku dalās ar savu jogas pieredzi, pasniedzot nodarbības. Agnija ir pabeigusi  LU tālākizglītības programmas “Jogas studiju ievadprogramma” un “Jogas tradīcija un prakse I”. Agnija ir piedalījusies dažādos jogas semināros, tai skaitā pie pasaules slavenās Meghan Currie, kas Agniju iedvesmo jogas praksei. Agnija par sevi un jogu: “Jogā man visvairāk patīk nezināmais. Katra elpa, katra kustība, katra jogas sesija ir jauns piedzīvojums. Galu galā jogā galvenais nav špagats vai galvasstāja, bet gan sevis izzināšana un izaicināšana.” Jogas fizisko praksi skolotājas papildinās ar meditāciju, elpošanas vingrinājumiem un mudrām. Nodarbības piemērotas jebkuras sagatavotības jogotgribētājam un notiek Zuzeum mazajā izstāžu zālē, Indijas mūsdienu mākslas un izstādes scenogrāfijas atmosfērā. Jogas skolotāji runā latviešu un angļu valodās. 

 

Jogas un meditācijas nodarbības cena 12.00 EUR. Apmeklējuma biļetē iekļauta ieeja izstādē un stundu gara jogas nodarbība. Jogas biļetes pieejamas vienreizējam apmeklējumam. Biļetes var iegādāties tepat, Zuzeum.com

Jogas paklājiņus un pledus uz vietas nodrošina Zuzeum, ģērbtuves nav pieejamas, tādēļ iesakām ierasties jogai piemērotā apģērbā, noderēs arī siltas zeķes un džemperis.

Jogas un meditācijas stundas paredzētas visiem, kas ir vakcinēti vai izlimojuši Covid-19 un pie ieejas var uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Nodarbības notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un dalībniekiem drošus apstākļus. Gan instruktori, gan Zuzeum darbinieki ir saņēmuši Covid-19 vakcīnas. 

Jogas un meditācijas nodarbību datumi:

Sestdien, 9. oktobrī plkst. 10.30 flow joga ar Kristīni Gailīti; 

Otrdien, 12. oktobrī plkst. 19.00 flow joga ar Kristīni Gailīti;

Sestdien, 16. oktobrī plkst. 10.30 Ashtanga vinyasa joga ar Līvu Veinbergu;

Otrdien, 19. oktobrī plkst, 19.00 flow joga ar Kristīni Gailīti;;

Sestdien, 23. oktobrī plkst. 10.30 flow joga ar Agniju Zīverti

Otrdien, 26. oktobrī plkst. 19.00 Yin (Iņ) joga ar Līvu Veinbergu;

Sestdien, 30. oktobrī plkst. 10.30 flow yoga ar Kristīni Gailīti;.

Biļetes uz jogas un meditācijas stundām var iegādāties šeit.

Yin (Iņ) joga – lēna, meditatīva un dziļi iestiepjoša joga, kurā asanas pārsvarā tiek izpildītas uz zemes (paklājiņa), noturot katru pozu 2-4 minūtes, tādejādi iedarbojoties uz ķermeņa enerģētisko sistēmu un fasciju audiem (saistaudiem). Šī jogas prakse palīdz atrast līdzsvaru steidzīgajā ikdienas dzīvē, nomierina gan prātu, gan ķermeni, piedāvājot iespēju meditācijai, kā arī fiziskā ķermeņa relaksācijai.

Flow joga – plūstoši maiga jogas prakse, kurā  uzsvars tiek likts uz jogas pamatasanu praksi un izziņu kā tās savienot ar apzinātu elpu, koncentrēšanos uz ķermeni un savām iekšējām sajūtām, ļaujot ķermenim kļūt vijīgam un spēcīgam, bet prātam mierīgam un fokusētam. 

Ashtanga vinyasa joga – Ashtanga joga ir klasiska jogas sistēma. Tā ir dinamiska jogas prakse, kurā tiek pielietota apzināta elpošana savienojumā ar kustību. Kustības savienošanu ar elpu sauc par Vinyasu. Pēc saules sveicienu prakses katra asana tiek noturēta 5 elpas un tad prakses laikā plūstoši pārejam uz nākamo asanu, un tad uz nākamo. Ashtanga vinyasa nodarbības palīdzēs domāt skaidrāk, piedzīvot iekšēju mieru un just ķermeni enerģiskāku, kā arī ikdienas prakse ļaus vienlaikus uzlabot dzīves kvalitāti.

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk