28.01. – 29.01.2023.

Rihards Zaļupe ar koncertprogrammu: 
Through the Apocalypse to Home. Izpārdots.

Apocalypse (latviski – apokalipse): no sengrieķu ἀποκάλυψις – atklāsme.

Izpārdots! 28. un 29. janvārī, plkst. 19.00 piedzīvo muzikālu gaismas un sajūtu ceļojumu mākslas centra Zuzeum Lielajā izstāžu zālē!

Ilgi gaidītais Riharda Zaļupes koncerts Through the Apocalypse to Home apvienos godalgotus Latvijas mūziķus, lai radītu vēl nebijušu piedzīvojumu, kurā mijiedarbosies skaņa, gaisma un smarža. Šis nebūs ierasts koncerts – drīzāk iedvesmojošs stāsts cauri laikiem un emocijām. Viesiem būs iespēja doties aizraujošā meditatīvā ceļojumā bijušās korķa fabrikas ēkā, kas izdzīvojusi cauri laikiem, notikumiem un neskaitāmiem stāstiem.

Koncertā izskanēs pasaules ritmi un melodijas, latviešu tautasdziesmas un cittautu mantras apvienojumā ar Riharda Zaļupes veidotajām kompozīcijām. Audiovizuālā ceļojuma baudīšanai viesi varēs izvēlēties sev ērtākās vietas – gan sēdvietas krēslos, gan mīkstās mēbeles ar iespēju apgulties un pilnībā iegremdēties maģiskajā atmosfērā.

“Mēs visi esam ceļotāji. Katram savas gaitas, ceļi, piedzīvojumi un stāsti, taču brīži, kad satiekamies, arvien atgādina, cik patiesībā esam vienoti. Šoreiz vienojošais elements ir mūzika, kas ved pie tevis paša, tavas būtības vai arī vienkārši prom no ikdienas. Tā ir svarīgas atziņas apjausma, satikšanās ar sevi, savām saknēm, visa liekā atstāšana aiz sliekšņa un ļaušanās savai patiesajai eksistencei jeb esmei,” saka Rihards Zaļupe, koncerta programmas autors.

Rihards Zaļupe (1983) – godalgots latviešu komponists, producents, sitaminstrumentālists un JVLMA docētājs. Viņš ieguvis piecas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons, kā arī Lielo Kristapu, AKKA/LAA balvu u. c. Bijis mūzikas autors starptautiski atzītām filmām O2, Tizlenes, Nebaidies ne no kā, Nameja gredzens, 1906 u. c.

2021. gadā viņa komponētā mūzika seriālam Nebaidies ne no kā nominēta prestižajai Holivudas vizuālo mediju mūzikas balvai (Hollywood Music in Media Awards) kategorijā Galvenā tēma seriālam svešvalodā (Main Title Theme — TV Show (Foreign Language)). Nominantu sarakstā viņš bija kopā ar tādiem mūziķiem kā Hansu Cimmeru (Hans Zimmer), Hariju Gregsonu-Viljamsu (Harry Gregson-Williams), Bejonsi (Beyonce), Jay-Z, Biliju Eilišu (Billie Eilish) un citiem.

Zaļupes darbu sarakstā ir plašs mūzikas formu klāsts – simfonijas, sakrālā mūzika, solo skaņdarbi orķestriem, elektroniskā u. c. mūsdienu mūzika. Kā sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe bijis iesaistīts dažādu žanru performancēs – no klasiskās un akadēmiskās mūzikas līdz džeza, roka, elektronikas un house mūzikai.

Viņš aktīvi koncertē kopā ar brāļiem Petrauskiem Xylem TRIO, kā arī sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Raimonds Pauls, Intars Busulis, Linda Leen, Ieva Kerēvica, Kaspars Zemītis, Latvian Voices, DaGamba, Otra Puse, Peruquois & Praful, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Sinfonietta Riga, VAK Latvija, Kamēr…, PPO Rīga, Liepājas simfoniskais orķestris u. c.

Muzikālais sastāvs:

Rihards Zaļupe – marimba / sitaminstrumenti / klavieres / vokāls;

Raimonds Petrauskis – sintezatori / klavieres;

Jānis Bērziņš – ģitāras;

Dace Zālīte-Zilberte – čells;

Kaspars Kurdeko – bungas / citi sitaminstrumenti.

Īpašie viesi: Latvian Voices

Gaismas: Those guys lighting

Biļešu iegāde: www.zuzeum.com un www.bilesuserviss.lv

Biļetes cena: 30 EUR.

Koncertā bez iepriekšējas rezervācijas pieejamas dažāda veida sēdvietas – krēsli, sēžammaisi, spilveni. Lūgums ierasties savlaicīgi, lai ieņemtu ērtāko vietu un izbaudītu dzērienus kafejnīcā pirms koncerta.

Brīdinājums! Koncertā tiks izmantotas spilgtas gaismas un gaismas efekti, kā arī dūmi, kas var traucēt cilvēkiem ar paaugstināt sensoro jutīgumu.

Vietu skaits ierobežots. Iegādātās biļetes nevar nodot kasē vai apmainīt.

Pasākuma plakātā izmantots Guntara Sietiņa mākslas darbs.

Iedvesmojies koncertam:

\

Ieejas durvis tiek atvērtas 17.00. Pasākuma teritorijā pieejama bezmaksas autostāvvieta, vietu skaits stāvvietā ir ierobežots. Ieeja pasākumā ir no autostāvvietas puses ēkas aizmugurē. Koncerta sākums 19.00. Sēdvietas pasākumā nav numurētas, tādēļ aicinām ierasties laicīgi, lai ieņemtu ērtāko vietu!  

Pasākuma teritorijā darbosies bārs. Ārpus Zuzeum iegādātus ēdienus un dzērienus pasākumā ienest aizliegts. 

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai Zuzeum mārketinga vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk