15.03.2023.

Rīgas porcelāna vēsture: saruna ar porcelāna pētnieku Zigurdu Konstantu

Rīgas porcelāna vēsture: saruna ar porcelāna pētnieku Zigurdu Konstantu

📆 Trešdien, 15. martā 17.00­–18.00
Ieeja bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju

15. martā, plkst. 17.00 mākslas centrā Zuzeum būs unikāla iespēja piedalīties sarunā ar Latvijas galveno porcelāna pētnieku Zigurdu Konstantu un uzdot jautājumus par Rīgas porcelāna vēsturi.

Sarunu vakarā Zigurds Konstants dalīsies personiskajās atmiņās par nozīmīgās grāmatas “Rīgas porcelāns un fajanss” tapšanas procesu un pieredzi Rīgas porcelāna ražotnēs. Porcelāna pētnieks stāstīs par Kuzņecova fabrikā strādājušajiem māksliniekiem – apgleznotājiem, kuru radītie darbi apskatāmi izstādē. Apspriedīsim arī Kuzņecova fabriku likteņus vēstures līkločos, īpašu uzsvaru liekot uz pārmaiņām Rīgas fabrikā.

Sarunā ar Zigurdu Konstantu piedalīsies mākslas kolekcionārs un mākslas centra Zuzeum un Zuzānu kolekcijas īpašnieks Jānis Zuzāns, izstādes kuratore Marta Šuste un izstādes līdzkuratore Annija Grīsle.

Par pētnieku:  

Zigurds Konstants (dz. 1932) – absolvējis Latvijas Valsts Universitāti (1955), ar diplomdarbu par Rīgas porcelāna un fajansa (bijušās Kuzņecova) fabrikas rekonstrukciju. Zinātniskie grādi un nosaukumi: ķīmijas zinātņu kandidāts (1965), Dr.chem. (1992), Dr.habil.chem. (1993), profesors (1994), Latvijas emeritētais zinātnieks (1998). Kopš 1960.gada pievērsies mākslas vēsturei un, sākot ar 1975.gadu, regulāri publicē darbus mākslas kritikas un vēstures jomā, galvenokārt par Rīgas porcelāna vēsturi (arī latviešu glezniecību). Vairāk nekā 300 zinātnisku rakstu un septiņu grāmatu autors, starp tām trīs par porcelānu: Porcelāns un fajanss (1963), Рижский фарфор [Rīgas porcelāns] (1975). Rīgas porcelāns un fajanss [kopā ar T.Poluikeviču] (1984).

Saruna notiks latviešu valodā ar tulkojumu krievu valodā. Ieeja bez maksas, ar iepriekšēju reģistrāciju. Vietu skaits ierobežots. 

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai publicitātes vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk