13.05. – 10.06.2023.

Praktisko lekciju cikls “Art de la Table. Galda māksla.”

Praktisko lekciju cikls “Art de la Table. Galda māksla.”

Mākslas centrs Zuzeum kopā ar Lāsmu Rupmeju aicina uz praktisko lekciju ciklu “Art de la Table. Galda māksla.” Trīs praktisko lekciju ciklā būs iespēja ne tikai teorētiski iepazīties ar galda klājuma pamatelementiem, traukiem un piederumiem, bet arī praktiski izmēģināt dažādas kombinācijas un veidus, kā izveidot estētisku un praktisku galda noformējumu.

Nodarbības norises valoda: latviešu.
Biļetes pieejamas zuzeum.com. 

📆 Nodarbību laiki: 


🍽 ART DE LA TABLE 
Sestdien, 13. maijā, plkst. 12.00

Estētiskam galda noformējumam tāpat kā mākslas darbam svarīga kompozīcija, krāsu salikums un proporcijas. Art de table jeb tiešā tulkojumā galda māksla ir tas, kā franči dēvē visu, kas saistīts ar galda noformējumu. Pirmajā nodarbībā Jūs apgūsiet galda servēšanas un dekoratīvā noformējuma pamatprincipus, lai izveidotu gaumīgu un arī funkcionālu galda klājumu. Jūs noskaidrosiet, kā veidot dinamisku noformējumu, ievērojot galda ritmu. Uzzināsiet, kādus elementus izmantot, veidojot mūsdienīgu dizainu, un kā kombinēt produktus no mass market un premium klases. Jūs iegūsiet padomus, kā veidot savu trauku un dekoru “garderobi” tā, lai radītu oriģinālu galda klājumu. 

🍽 INSPIRATION. KUZNETSOV PORCELAIN
Sestdien, 27. maijā, plkst. 12.00

Lai radītu oriģinālu galda klājumu, svarīgi iemācīties gūt iedvesmu no dažādiem avotiem. Otrajā lekcijā Jūs iemācīsieties izmantot plašu spektru iedvesmas avotu, sākot ar sezonalitāti un beidzot ar modes tendencēm. Lekcijas laikā apskatīsim piemēru arī ar Kuzņecova porcelāna traukiem kā iedvesmas avotu, veidojot galda klājuma dizainu. Jūs apgūsiet principus, ko pielietojot varēsiet radīt tieši Jūsu telpai un personīgajam stilam atbilstošu galda noformējumu. Jums būs iespēja apgūt, kā ar dažādām krāsu kombinācijām mainīt noskaņu un radīt saskaņotu koptēlu.

🍽 AL FRESCO
Sestdien, 10. jūnijā, plkst. 12.00

Vasara ir laiks, kad izbaudīt iespēju klāt galdu ārpus telpām. Al fresco, lietots arī kā viens vārds alfresco, ir angļu valodā adaptēts vārdu salikums no itāļu valodas, kas tulkojumā nozīmē svaigā gaisā. Lai radītu labu atmosfēru un patīkami pavadītu laiku, baudot maltīti ārpus telpām, ir dažādi faktori, kas jāņem vērā saistībā ar vakariņu vietas noformējumu, galda dekorēšanu un ēdiena pasniegšanu. Trešajā prakstiskajā lekcijā Jūs uzzināsiet, kā dekorēt galdu tā, lai tas būtu funkcionāls ārpus telpām. Jūs iegūsiet praktiskus padomus, kas jāņem vērā saistībā ar laikapstākļiem un vidi, kur tiek rīkota sanākšana. Jums tiks sniegtas idejas tematiskām vasaras maltītēm sākot no ēdienkartes un beidzot ar dekoratīvo noformējumu. 

 

PRAKTISKO LEKCIJU AUTORE – LĀSMA RUPMEJA 

@lasma_rupmeja

Lāsma ir eksperte premium un luksus klases trauku nozarē ar vairāk kā 10 gadu pieredzi, šo gadu laikā laikā sadarbojusies ar pasaulē vadošiem zīmoliem, kuru starpā ir Britu karaļnama oficiālie piegādātāji, kā arī zīmoli, kas piegādā traukus Michelin restorāniem un sadarbojas ar vadošajiem dizaineriem. Vadot savu trauku salonu Maison Laru, viņa ir palīdzējusi piemeklēt traukus, kas idēali papildina interjeru kā privātiem tā korporatīviem klientiem.

Savu galda noformējumu Lāsma veido mūsdienīgu un gaumīgu, pievēršot lielu nozīmi krāsu salikumam un tekstūrām, izvēloties minimālu skaitu dekoratīvu elementu. Galda klājumā prasmīgi savieno premium klases un mass market produkciju, veidojot unikālu dizainu. Uzskata, ka galda noformējumam jāatspoguļo galda klājēja personīgo stilu. Vadījusi kā klātienes nodarbības tā arī savu pieredzi dalījusies online meistarklasēs, iedvesmojot dalībnieces radīt skaistus galda klājumus. Uzmanību pievērš ne tikai galda vizuālajam noformējumam, bet arī tam, lai galda noformējums būtu funkcionāls un komfortabs viesiem un viesu uzņēmējam.

 

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai Zuzeum mārketinga vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

Apmeklēt pasākumu

Biļetes
Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk