04.12.2021. – 23.01.2022.

Mākslas tirgus "Zandele"

Mākslas centrs Zuzeum aicina uz mākslas tirgu “Zandele”, kur varēs iegādāties Latvijas mākslinieku darbus. Gūtos ieņēmumus plānots ieguldīt Zuzeum attīstībā: jaunos izstāžu projektos, Zuzānu mākslas kolekcijas pētniecībā un Zuzeum Studio mākslinieku rezidences programmā. 

Mākslas kolekcijas aug, paplašinās, pilnveidojas un nobriest. Ar laiku tās prasa izvērtēšanu, lai nostiprinātu fokusu un izvirzītu jaunus stratēģiskos mērķus, tai skaitā kolekcijas saglabāšanu, attīstību un vietu pasaules mākslas kontekstā. Līdzīgi kā sabiedrība, arī māksla transformējas un tai līdzi mainās kolekcionāru gaume, intereses un redzējums. 

Pirmie mākslas darbi Zuzānu kolekcijai tika iegādāti pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā. Līdz ar mākslas centra Zuzeum atvēršanu 30 gadus veidotā kolekcija nonāca jaunā situācijā. Kolekcija ieguva plašākas eksponēšanas iespējas. Pa šo laiku kolekcijā ir strauji attīstījies starptautiskais virziens – plaukst ārvalstu autoru atzars. Tomēr  pandēmijas dēļ bija jāatsakās no jaunas piebūves kolekcijas glabāšanai, pandēmijas ierobežojumi liedz mākslas centram gūt ieņēmumus no izstāžu biļetēm un telpu īres, apgrūtinot attīstību. Šajā sarežģītajā situācijā Zuzeum turpina attīstīt jaunus projektus un tam ir nepieciešams finansējums. Pārskatot un izvērtējot kolekciju, radās ideja nelielu tās daļu piedāvāt iegādei citiem mākslas cienītājiem. Tas ļaus nostiprināt kolekcijas fokusu un mākslas darbiem iegūt jaunas mājas, kā arī piesaistīs līdzekļus ilgtspējīgiem nākotnes projektiem, nekavējot attīstību. 

Mākslas tirgus “Zandele” piedāvājumā atradīsiet plašu tēlotājas un lietišķās mākslas žanru spektru – glezniecības un grafikas darbus, plakātus, zīmējumus, porcelāna priekšmetus un medaļas. 

Glezniecības žanrā pārstāvētie autori ir Džemma Skulme, Jānis Pauļuks, Jānis Osis, Leonīds Āriņš, Juris Dimiters, Ritums Ivanovs, Dace Lielā un rinda citu gleznotāju. Piedāvājumu papildinās grafikas darbi, kuru autori ir Māris Ārgalis, Voldemārs Irbe un Aleksandra Beļcova. 

Mākslas tirgū būs iespējams iegādāties arī plakātus, kurus veidojuši Latvijā nozīmīgi plakātisti – Ilmārs Blumbergs, Juris Dimiters, Georgs Smelters, Jāzeps Pīgoznis un Laimonis Šenbergs. Piedāvājumā būs arī Kārļa Baumaņa galda medaļas, veltītas slavenu personību piemiņai, nozīmīgu Latvijas notikumu un vietu godināšanai. 

Porcelāna interesentiem figūriņas, kas ražotas A/S “M. S. Kuzņecovs” Porcelāna, fajansa un māla izstrādājumu fabrikā, Ļeņingradas M. V. Lomonosova Porcelāna rūpnīcā, Gorodņicas Porcelāna rūpnīcā, Iļģuciema stikla fabrikā un citur.  

“Zandelē” atradīsiet arī Visvalža Ziediņa abstrakcionisma oriģināldarbus, ieskaitot dažādus autortehnikas darbus, grafikas un trīsdimensiju objektus, tai skaitā Ziediņa iecienītās “kārbiņu” kompozīcijas. Piedāvājumu papildinās Zentas Loginas klusas dabās, pilsētu un lauku ainavas un māksliniecei raksturīgajā autortehnikā veidotas kosmiski abstraktas kompozīcijas. Tirgū varēs iegādāties arī mākslas grāmatas un katalogus.

Ieejas maksa tirdziņā – EUR 4, studentiem un pensionāriem – EUR 2, bērniem un jauniešiem līdz 18 gadiem ieeja bez maksas. Tirdziņa apmeklētājiem ieejas biļetē iekļauta arī jaunā ekspozīcija Zuzeum mazajā – jogas un arhitektūras – zālē.

“Zandele” durvis ver 4. decembrī plkst. 12.00. Mākslas tirgus gaidīs apmeklētājus katru dienu no plkst. 12.00 līdz 19.00, izņemot Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas. Ieeja tikai ar derīgu kovidsertifikātu, tas attiecas arī uz bērniem un jauniešiem.

Mākslas tirgus plakātā ar autora atļauju izmantota beļģu mākslinieka Domjēna Delforža (Domien Delforge) ilustrācija “Birth control”.

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk