13.04.2023.

Lekcija: Art deco laikmets un darbnīcas "Baltars" porcelāns

Lekcija: Art deco laikmets un darbnīcas “Baltars” porcelāns

📆 Ceturtdiena, 13. aprīlis plkst. 18.00­–19.00
Ieeja bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju

Lekciju lasīs: Nataļja Jevsejeva, LNMM Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja, Art Deco laikmeta un Aleksandras Beļcovas daiļrades pētniece Dr. Art.

Mākslas centra Zuzeum izstāde “Porcelāna dzīres – ielūdz Kuzņecovi” ne tikai ļauj baudīt porcelāna izstrādājumu izsmalcināto krāšņumu un daudzveidību un izzināt pirmās nozīmīgās porcelāna ražotnes Latvijā vēsturi, bet piedāvā arī izprast porcelānu kā materiālu un tā attīstības vēstures līkločus cauri laikiem pavadošajā pasākumu programmā ‘STARP PAGĀTNI UN NĀKOTNI. PORCELĀNS.’ Tās ietvaros jau noritējis izglītojošo darbnīcu cikls un tikšanās ar Rīgas porcelāna pētnieku Zigurdu Konstantu.

20. gadsimta 20. gadi ienāca vēsturē ar jaunu estētiku un jaunu mākslas valodu. Tajā apvienojās iepriekšējā perioda – modernisma – mākslas stilu kubisma, konstruktīvisma, funkcionālisma, futūrisma, Bauhaus, De Stijl elementi un eksperimenti ar savdabīgu formu dekorativizāciju, katrā zemē gūstot lokālu rokrakstu. Šī mākslas parādība vēlāk ieguva Art deco nosaukumu, un tās izpausmes vērojamas arī Latvijā nozīmīgās porcelāna apgleznošanas darbnīcas “Baltars” izstrādājumos savdabīgā nacionālā stilistikā. Lekcijā būs iespēja uzzināt, kā Art deco izpaužas “Baltars” porcelāna priekšmetos, kādas bija attiecības ar šo stilu katram no darbnīcas māksliniekiem un kādu iespaidu “Baltars” priekšmetu stilistika atstāja kopējā Latvijas mākslas porcelāna ainā.

Saruna notiks latviešu valodā. Ieeja bez maksas, ar iepriekšēju reģistrāciju. Vietu skaits ierobežots.

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai publicitātes vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

 

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk