30.03. – 18.05.2023.

Kamermūzikas vakari “Pavasara melodijas” 

Kamermūzikas vakari “Pavasara melodijas” 

Laikā, kad dabā izmisīgi meklējam pirmos pavasara vēstnešus, Zuzeum un Sinfonietta Rīga fonds aicina siltuma ilgas remdēt vissmalkākās skaņu mākslas tuvumā. Cikla “Pavasara melodijas” trīs koncertos atklāsies pasaules dižāko meistaru kamermūzikas šedevri, kur ziedonis iešifrēts ikkatrā notī, pauzē un skaņas žestā. 

Zuzeum Cafe parūpēsies par vīnu izlasi un gardiem desertiem, kamēr viesi varēs baudīt muzikālos stāstus. Koncerta viesiem būs iespēja apmeklēt izstādi “Porcelāna dzīres – ielūdz Kuzņecovi” bez papildu maksas. Biļešu iegāde www.zuzeum.com un www.bilesuserviss.lv

Biļetes cena: 17 EUR, studentiem un senioriem 8.50 EUR. Koncerta biļetē ir iekļauts izstādes apmeklējums. Vietu skaits ir ierobežots. Iegādātās biļetes netiek atgrieztas un mainītas.

Mākslas darbs pasākuma plakātā : Gruzdins Artemijs “ALLEGORIE DES WASSERS MIT PUTTI”, 19.gs otrā puse, Zuzānu Kolekcija.

Tuvākie koncerti: 

30. martā plkst. 19.00
KARALISKĀ LILIJA 

Žolivē, Ravēls, Ibērs, Debisī

Anete Toča /flauta/
Artūrs Gailis /alts/
Ieva Šablovska /arfa/

Žaks Ibērs”Entract” flautai un arfai
Žaks Ibērs “Divas interlūdijas” flautai, altam un arfai
Andrē Žolivē “Mazā svīta” flautai, altam un arfai
Moriss Ravēls “Pavana mirušai infantai” flautai un arfai
Klods Debisī  “Meitene ar linu krāsas matiem”
Klods Debisī “Arabeska” flautai un arfai
Klods Debisī Sonāte flautai, altam un arfai

⚜️ Žaka Ibēra intīmajās skaņu gleznās projicējas saulainas Andalūzijas ainavas un žilbinošs flamenko liesmojums. Spānijas daudzšķautņainajā kultūrā iedvesmu meklējis arī Moriss Ravels, bet viņa “Pavana mirušai infantai” nešaubīgi elpo franču baroka cēlumu un ilgas. Vēl soli tuvāk mūzikas pirmkodolam tiecies Andrē Žolivē, savā “Mazajā svītā” izvēršot skaņvides arhetipiskās jēgas meklējumus, bet Kloda Debisī paletē mijiedarbojas gan spožākā pretkrāsu ņirboņa, gan zemes toņi. Apbruņojies ar klasisku līniju skaidrību, viņš Pirmā pasaules kara spraigumā pabeidz sonāti flautai, altam un arfai un paziņo: “Kad apklusīs lielgabali, pasauli piepildīs jauns skaistums.” Franču autoru kamermūzikas daiļāko tembru saderību iedzīvinās flautiste Anete Toča, altists Artūrs Gailis un arfiste Ieva Šablovska.

 

20. aprīlī plkst. 19.00
PAVASARA STRAUTS
Bēthovens, Mocarts, Zemzaris

 Agnese Kanniņa /vijole/
Ivars Brīnums /alts/
Kārlis Klotiņš /čells/

Ludvigs van Bēthovens Stīgu trio Remažorā op. 9 nr. 2
Volfgangs Amedejs Mocarts Divertisments stīgu trio (1., 4. un 6. daļa)
Imants Zemzaris “Naktssargs un veļasmazgātāja”

🍃 1788. gadā Volfgangs Amadejs Mocarts velk noslēguma dubultsvītru pēdējām trim simfonijām un atgriežas mazo formu tīrskaņas burvībā, lai komponētu Divertismentu vijolei, altam un čellam. Tas kļūst par austriešu ģēnija vienīgo stīgu trio paraugu, un vēstures annāles aizrautīgi stāsta, kā pats autors opusa pirmatskaņojumā spēlēja savu mīļāko mūzikas instrumentu, altu. Desmit gadus vēlāk Vīnes salonu publiku cenšas iekarot tolaik jaunais Ludvigs van Bēthovens, kura agrīnā Stīgu trio partitūrā nešaubīgi jūtama gan skolotāja Jozefa Haidna mācība, gan nesen mirušā Mocarta gars. Traģikomiska apskaidrība Mocarta opertēlu labākajās tradīcijās spulgojas arī Imanta Zemzara impresijās Paula Putniņa lugai “Naktssargs un veļasmazgātāja”. Tās stāstīs par satikšanos, nesatikšanos un negaidītu mīlestību.

 
18. maijā plkst. 19.00
BAROKA ROŽU DĀRZS 
Bībers, Leonarda, Fišers, Džeminiani, Dall’ Abako, Bertali

Agnese Kanniņa /vijole/
Māra Botmane /čells/
Ieva Saliete /klavesīns/

Heinrihs Ignācs Francs fon Bībers Pirmā sonāte “Pasludināšana” no cikla “Rožukroņa sonātes”
17.gs. anonīms autors Variācijas par “La Folia” tēmu
I
zabella Leonarda “Sonata Duodecima”
Johans Kristians Fišers Prelūdija un Čakona Solmažorā klavesīnam
Frančesko Džeminiani Sonāte čellam un klavesīnam op.5 nr.4
Jozefs Dall’Abako Kaprise Nr.1 un Nr. 2 čellam solo
Antonio Bertali Čakona vijolei un klavesīnam

 

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai publicitātes vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

Apmeklēt pasākumu

Biļetes
Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk