05.03. – 15.05.2022.

Izstāde
"Pavasaris–22"

Izstādei “Pavasaris–22” bija iecerēts cits nosaukums. Mēs strādājām pie izstādes, kas būtu kopsavilkums vairāk nekā diviem pandēmijas gadiem un tam, ko pa šo laiku sapratām, iemācījāmies, pārdzīvojām un piedzīvojām. 2022. gada 24. februārī Krievijas karaspēks uzsāka vardarbīgu iebrukumu un asiņainu karu Ukrainā. Tajā dienā mēs krāsojām sienas, transportējām, restaurējām un rāmējām mākslas darbus. Bija skaidrs, ka, ja šī izstāde notiks, tā būs cita izstāde. Daži darbi aizceļoja atpakaļ uz krātuvi, to vietā nāca citi.

Izstādē izliktie mākslas darbi atklāj cilvēka mijiedarbību ar publisko un privāto telpu, reālo un iedomāto pasauli, un personisko mikrokosmu no bērnības sapņiem līdz vājībām. Tie dokumentē 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta vietas, cilvēkus un viņu garastāvokļus. Šajā izstādē aicinām apsēsties, lai sarunātos par aktuālo notikumu izraisītajām emocijām. Ja būs nepieciešams, mēs ekspozīciju papildināsim gan ar mākslas darbiem, gan mēbelēm. Modes rekvizīti no “Volga Vintage” ir daļa no ekspozīcijas.

Zuzeum ir atvērts katru dienu no 12.00 līdz 19.00. Aicinām apskatīt arī ekspozīciju jogas un arhitektūras zālē un skulptūru dārzā esošajā projektu telpā “Siltumnīca”.

Izstādes plakātā ar autores atļauju izmantota Ņujorkā dzīvojošās mākslinieces Lorenas Martinas ilustrācija.

@zuzeum @laurenmartin_studio @volga.vintage

Izstāde ir izveidota Zuzeum darbinieku kopradē.

Saturs: Ieva Zībārte, Agnese Kleina, Ingūna Ģēģere, Katrīna Jurkevica, Laura Briede, Annija Grīsle, Katja Ivankova, Karlīne Anete Nagliņa
Restauratores: Evita Melbārde, Anastasija Skopenkova
Dizains: Ieva Zībārte, Agnese Kleina
Uzbūve: Raivis Švarcs, Māris Mikāns, Andris Konošonoks
Modes rekvizīti: Volga Vintage
Tekstils: Dace Derkevica
Grafika: Madara Krieviņa
Ilustrācija: Lorena Martina
Teksti un tulkojumi: Ieva Zībārte, Agnese Kleina, Laura Briede, Katrīna Jurkevica, Aleksandra Zamatajeva, Krišjānis Kamradzis-Tūters, Kellija Jueņa

 

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk