20.10. 2020.

Ekskursija izstādē "Mēs dzīvosim" gida pavadībā


Otrdien 20. oktobrī, plkst. 13.00 aicinām uz gida vadītu ekskursiju Zuzeum atklāšanas izstādē “Mēs dzīvosim. Mūsdienu māksla Zuzānu kolekcijā”.

Tūres pievienotā vērtība ir katra gida individuālais skatījums, kas ļauj ieraudzīt izstādi no dažādiem skatpunktiem un raisīt pārdomas vai diskusiju.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kādi stāsti slēpjas aiz amerikāņu mākslinieku Džefa Kūnsa un Sindijas Šermenas, kamerūniešu mākslinieka Ažarba Bernāra Ategvas, dienvidafrikāņu mākslinieces Bronvinas Kacas, indiešu mākslinices Sidži Krišnanas, krievu-amerikāņu mākslinieka Saņas Kantarovska un igauņa Kaido Oles darbiem, kā arī kādas paralēles tie veido ar ar Latvijas mākslinieku – Frančeskas Kirkes, Andas Lāces, Indriķa Ģelža, Sergeja Djomina, Daces Lielās, Daigas Krūzes, Artūra Analta un Gintera Krumholca – darbiem.

Ar vairāk nekā divdesmit tūkstošiem dažādu žanru mākslas darbu Zuzānu kolekcija ir skaitliski lielākā privātā Latvijas mākslas kolekcija pasaulē. Arvien augoša ir Zuzānu kolekcijas starptautiskās mākslas daļa, kuras pamatā ir spilgta Krievijas nonkonformisma mākslas izlase un starptautiskā mūsdienu glezniecība, skulptūra un dekoratīvā māksla.

Dina un Jānis Zuzāni atbalsta mākslu jau divdesmit gadus, finansējot Latvijas mākslas reprezentāciju ārvalstīs, nacionālo pārstāvniecību Venēcijas biennālē, mākslas un mūzikas festivālus, izstādes un mākslas izdevējdarbību. Jānis Zuzāns ir Tate Krievijas un Austrumeiropas mākslas iepirkumu komisijas (Russia and Eastern Europe Acquisitions Committee) loceklis. Zuzānu kolekcijas darbi ir izstādīti muzejos un galerijās Rīgā, Tallinā, Maskavā, Londonā, Ņujorkā, Čikāgā, Maiami un citur.

Vecums: neierobežots
Valoda: LV
Vietu skaits: 20

Lai piedalītos ekskursijā, jāiegādājas izstādes biļete (pilna cena pieaugušajiem – 5 eiro, studentiem un pensionāriem – 2,5 eiro, bērniem un jauniešiem līdz 18 gadiem – bezmaksas).


Ieeja Zuzeum tikai ar sejas maskām. Zuzeum nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija vai mājas karantīna vai kurām ir augšējo elpceļu infekcijas slimības pazīmes. Lūdzam ievērot 2 m distanci no citiem apmeklētājiem un izmantot telpās pieejamos roku dezinfekcijas līdzekļus. Aicinām izmantot lietotni Apturi Covid.

Foto – Pēteris Vīksna

Apmeklēt pasākumu

Biļetes