08.09.2022.

Diskusija: vai un kā kolekcionāri var izmantot savu ietekmi, lai sekmētu pārmaiņas?

Diskusija. Vai un kā kolekcionāri var izmantot savu ietekmi, lai sekmētu pārmaiņas: jaunas perspektīvas laikmetīgās mākslas kolekcionēšanā Baltijā

8. septembrī, plkst. 18.00 mākslas centrā Zuzeum notiks diskusija, kuras ietvaros tās dalībnieku (kuratoru, kolekcionāru un galeristu) fokusā būs laikmetīgā māksla un tās kolekcionēšana, īpašu uzmanību pievēršot sekojošām tēmām:

– Kas motivē mākslas kolekcionāru kļūt par publisku mākslas ainas dalībnieku?
– Kā kolekcionāri var ietekmēt laikmetīgās mākslas procesus un tās nākotni Baltijas reģionā?
– Vai milleniāļi un digitālais laikmets mainījuši laikmetīgās mākslas kolekcionēšanas un eksponēšanas veidus?

Diskusiju vadīs kurators un mākslas teorētiķis Kaspars Vanags.

Diskusijas dalībnieki būs Jānis Zuzāns (mākslas kolekcionārs un mākslas centra Zuzeum un Zuzānu kolekcijas īpašnieks), Māris Vītols (mākslas kolekcionārs un kurators, Vitols Contemporary mākslas kolekcija), Solvita Krese (kuratore, Latvijas Laikmetīgā mākslas centra direktore), Olga Temņikova (mākslas konsultante, galerijas Temnikova & Kasela līdzīpašniece), Rīvo Antons (mākslas kolekcionārs).

Diskusija notiks latviešu un angļu valodā. Ieeja bez maksas, ar iepriekšēju reģistrāciju. Vietu skaits ierobežots. 

Izstādē “Izaug? Pieaug? Mūsdienu mākslas kolekcionēšana Baltijā” iepazīstina plašu sabiedrības daļu ar unikālām laikmetīgās mākslas kolekcijām Baltijā, akcentējot privātās kolekcionēšanas sociālos aspektus. Šī iniciatīva apvieno mākslas kolekcionārus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Veicina publisku un starptautisku piekļuvi mākslai privātkolekcijās un augošajai mākslas infrastruktūrai Baltijas valstīs.

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar mākslas un kultūras portālu Arterritory.com, kas ir tīmekļa vietne latviešu, krievu un angļu valodā, kura uzmanības fokusā ir Baltijas, Skandināvijas un Krievijas mākslas procesi un to izpausmes visur citur pasaulē.

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk