23.11.2022.

Cilvēks pūlī. Projekta “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi” turpinājums.

Ikdienā ap mums ir skaņu, krāsu, iespaidu un norišu pūlis. Nereti tajā pazaudējam sajūtu, ka visi – lai kas arī būtu un ar ko nodarbotos – esam tikai cilvēki. Pasākumu sērija “Cilvēks pūlī” tiecas izkliedēt ikdienas burzmu, aicinot uz satikšanos Zuzeum viesistabā kādu sabiedrībā zināmu cilvēku. Tā būs iespēja tikties šaurā lokā un ieraudzīt vienam otru tuvplānā.

Nupat grāmatnīcās nonākusi žurnālista, televīzijas raidījumu autora un vadītāja Mārtiņa Ķibilda izsapņotā grāmata “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi”. Tā veidota pēc tāda paša nosaukuma dokumentālā televīzijas raidījuma materiāliem, populārzinātniski iepazīstinot ar 50 faktoloģiski un sižetiski aizraujošiem stāstiem par zīmīgākajiem Latvijas vēstures atslēgas notikumiem no 1918. gada līdz mūsdienām.

23. novembra vakarā plkst. 19.00 Zuzeum viesistabā tiksimies ar projekta turpinātāju Ilzi Grasi-Ķibildi, grāmatas redaktori Lilitu Vaingārdneri, grāmatas priekšvārda autoru Dr.hist. Gustavu Strengu, režisoru un raidījuma “Atslēgas” līdzveidotāju Uģi Olti un vēstures skolotāju, ATSLĒGAS Skolotāju burtnīcas veidotāju Anniju Bergmani, lai sarunātos par grāmatas tapšanu un to, kāpēc ir svarīgi izcelt pagātnes notikumu gaitu un meklēt šo vēsturisko notikumu likumsakarības un saikni ar šodienu. Vakara moderators – Gustavs Terzens.

“Mārtiņa izlolots, sākts un iedvesmots, projekts un raidījums “Atslēgas” aizvadītā gada laikā kļuva par mūsu ģimenes, draugu un domubiedru svētu kopdarbu. Viņš vēlējās, lai šis nozīmīgais materiālu kopums turpinātu patstāvīgu dzīvi, raisītu diskusijas par Latvijas vēsturi un būtu plaši pieejams un noderīgs kā tiem, kas māca un mācās, tā arī ikvienam, kam mūsu valsts un tās vēsture ir interesanta, būtiska vai – vēl gluži sveša.” projekta “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi” turpinātāja Ilze Grase-Ķibilde.

Ieeja sarunu vakarā bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju Google Form.

Aizvērt

Kļūsti par Zuzeum kartes īpašnieku!

Zuzeum kartes īpašniekiem gada garumā izstādes par brīvu, kā arī atlaides, īpaši pasākumi un citas priekšrocības.

Uzzināt vairāk