🎥 Starptautiskais dokumentālā kino festivāls “Artdocfest/Riga” sadarbībā ar mākslas centru “Zuzeum” jau otro gadu aicina skatītājus uz tematisko dokumentālā kino skati “Artdoc & ProArt”.

Tā tiks izrādīta tikai vienu reizi – piektdien, 1. martā no pulksten 14.00. Ieeja ir bezmaksas, no 16. februāra piesakot savu ierašanos “Zuzeum” mājaslapā.

Festivāla kuratori uzlūko programmai “Artdoc & ProArt” atlasītās filmas jau pašas par sevi kā mūsdienu mākslas darbus, kas ietver stāstus par visdažādākajām radošā procesa izpausmēm, kam tad, ja neesi tuvāko lokā, spēj piekļūt tikai kino kameras acs.

“Audiokopters un pusnakts saule” (Norvēģija) iepazīstina ar zviedru kino komponistiem Sebastianu Rubinšteinu Ēberju un Magnusu Jarlbo; “Maestro Romāns Tois. Veltu jums brīnišķas dziesmas” (Kanāda) vēsta par mūziķa personību un kormūzikas lomu Dziesmotajā revolūcijā, un šī kinodarba aizkulises klātienes sarunā ar skatītājiem atklās režisore Kalli Pākspū; eksperimentālais darbs “Contrapunctus V” (Vācija) iemieso savpatnu laka kapsulu, kas fokusējas uz bioloģiskiem un mākslīgiem prāta stāvokļiem; “Sirds kaislē” (Fēru salas) pēta mākslinieces Sigrunas Gunnarsdotiras aizraujošo dzīvi un daiļradi, ļaujot iepazīt vienu no pašlaik nozīmīgākajām gleznotājām Fēru salās, savukārt “Saskaroties ar laiku” (Vācija) sniedz ieskatu leģendārā fotogrāfa Mihaela Rica radošajā mūžā. Viņš bija VFR un VDR hronists un ir autors ikoniskajām laika liecībām gan no Aušvicas, gan no 1968. gada politisko kustību brāzmām sabiedrībā.

📍 Detalizēta informācija par pasākumu pieejama festivāla Facebook un Instagram lapās, kā arī mājaslapā www.artdocfest.com/lv .