🍸 Vasaras vidū, 16. jūlijā aicinām uz mākslinieka Aigara Bikšes skultpūras atklāšanu. Svinības norisināsies Zuzeum stāvlaukuma teritorijā un jumta terases “Kork Bar”. 

📅 Otrdien, 16. jūlijā, 19.00 – 22.00
📍Zuzeum stāvlaukuma teritorija un jumta terase
🎟️ Ieeja : Bez maksas

Zuzeum komanda un Aigars Bikše aicina uz skulptūras “Domātājs” atklāšanu otrdien, 16. Jūlijā plkst. 19.00, Zuzeum stāvlaukuma teritorijā. Pēc skultpūras atklāšanas, viesi aicināti pievienoties svinībām Zuzeum jumta terasē. 

Aigars Bikše (1969, Latvija). Domātājs. 2023. Pulēts nerūsējošais tērauds. 270 x 84 x 80 cm

Domātājs ir cilvēks kurš domā par sevi kā personu. Kas viņš grib būt? Kāda ir viņa seksualitāte? Kāda ir viņa loma sabiedrībā?

Pēdējo simts gadu laikā strauji ir mainījusies tieši sievietes izpratne par sevi – ķermeni, pašnoteikšanās tiesībām un vietu sabiedrībā. Par to tiek daudz domāts, runāts un rakstīts. Klusāk noris diskusijas par to kā šīs pārmaiņas ietekmē vīriešus, kuriem ir jāmeklē jauni domāšanas modeļi – kā veidot sevi un izpaust savu seksualitāti. 19. gadsimta Ogista Rodēna “Domātājs”, sastindzis statiskā pozā ar milzīgo, muskuļoto ķermeni izstaro fizisku spēku un varenību. Turpretī Aigara Bikšes “Domātājs” izstaro nevis fizisku spēku, bet iekšēju sevis apzināšanās spēku, uzplaukstot kā zieds. Atsakoties no senā, tradicionāli maskulīnā domāšanas veida, cilvēki virzās uz jaunām, godīgākām attiecībām ar sevi un ar citiem.

Aigars Bikše (1969) ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un viens no “Tēlniecības kvadriennāles Rīga” kuratoriem. Viņš organizē starpdisciplinārus kultūras projektus Mākslas menedžmenta un informācijas centra (MMIC) ietvaros, kā tā dibinātājs un vadītājs. Viens no zināmākjiem mākslinieka darbiem ir pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas apskatāmā Jānim Pliekšānam veltītā skulptūra “Divi Raiņi”. Viņš ir piedalījies starptautiskos projektos Eiropā, Ečigo-Cumari triennālē Japānā (2006), Raumas biennālē Somijā (2012), u.c.

Aigars Bikše pievēršas dažādām vēsturiski nozīmīgām tēmām, interesējas par sociāliem, politiskiem tematiem. Mākslinieka skulptūras, kuras galvenokārt meklējamas pilsētu publiskajās zonās ne reizi vien sabiedrībā radījušas rezonansi ar savu netradicionālo izteiksmes veidu un atvērtu skatījumu uz vēstures mītiem.

*Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai publicitātes vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.