Lekcija ar Ajda Ana Kocutar, Lara Mejač un Tīna Pētersone

📅 Otrdiena, 11. jūnijs, plkst. 17:30–19:00
🎟️ Ieeja bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju.
🗣️ Lekcija notiks angļu valodā.

Jaunākajā ETC. Magazine numurā “Selling Out” uzmanība vērsta uz darba apstākļiem mākslas pasaulē un ārpus tās. Šī ir iespēja neformālā gaisotnē satikties ar žurnāla veidotājām, iepazīties ar Slovēnijas un Balkānu reģiona mākslas norisēm, uzzināt par šī izdevuma saikni ar Latviju un Baltiju, kā arī gūt ieskatu par to, kā šo reģionu mākslinieki reaģē un risina ar jaunākā numura tematu saistītās problēmas. Šī lekcija ir aktuāla ne tikai māksliniekiem un mākslas profesionāļiem, bet arī ikvienam, kas interesējas par plašākiem mūsdienu sociālekonomiskajiem jautājumiem.

“Esmu gandarīta, ka varu piedāvāt Baltijas perspektīvu šajā jautājumā kā ETC. Magazine vieskuratore. Latvijas mākslas aina ir pavisam neliela; lai veicinātu tās redzamību un mākslas profesionāļu izaugsmi, ir fundamentāli svarīgi īstenot pieredžu apmaiņas ar citām valstīm un reģioniem. ETC. Magazine ir brīnišķīgs piemērs tam, kā caur drukātu mākslas platformu iespējams jēgpilni veidot jaunas saiknes ar šķietami attāliem reģioniem, šajā gadījumā starp Baltiju un Balkāniem. Turklāt relatīvi kompaktais izdevuma formāts ļauj šo vēstījumu izplatīt krietni tālāk par šo reģionu robežām.” – Tīna Petersone

ETC. ir žurnāls, kas pirmo reizi iznāca 2022. gadā un ir veltīts šī brīža mākslas jaunrades atspoguļošanai, apvienojot māksliniekus, kuratorus, rakstniekus un izdevējus reģionā, kas ietver valstis “no Baltijas līdz Balkāniem”. Katrā numurā žurnāls pievēršas aktuālajiem jautājumiem sabiedrības, vides un mākslas jomā. Žurnāls veidots kā platforma dažādām balsīm un viedokļiem no visas Eiropas, ar nolūku veicināt plašāku izpratni par specifiskiem jautājumiem un rekontekstualizēt stāstus, kas sniedzas pāri konkrēto valstu robežām. Izdevuma mērķis ir veicināt mākslinieku atpazīstamību, tādējādi attīstot ciešāku saikni starp vietējo laikmetīgo mākslu un starptautisko mākslas ainu. Starptautisko izstāžu sērijas kuratores ir Ajda Ana Kocutar, Lara Mejač un Hana Čeferin, kurām žurnāla trešā numura izstrādē pievienojās vieskuratore Tīna Pētersone.