Es dzīvoju krāsās

No 9. februāra līdz  28. aprīlim

No 2024. gada 9. februāra līdz 28. aprīlim mākslas centra “Zuzeum” Mazajā izstāžu zālē ir skatāma Rūdolfa Piņņa darbu izstāde “Es dzīvoju krāsās”. Ar šo izstādi mākslas centrs aizsāk jaunu izstāžu konceptu, kur Mazā izstāžu zāle tiek izmantota kā neatkarīga mākslas telpa – baltais kubs, ļaujot apmeklētājam padziļināti ielūkoties viena autora mākslas pasaulē.

Izstādē tiks eksponēti 30 mākslas darbi no Zuzānu kolekcijas, kas radīti laikā no 1936. līdz pat 1990. gadam un ļauj ielūkoties dažādos Rūdolfa Piņņa daiļrades posmos. Izstādes kuratore ir Dace Lamberga, izstādes scenogrāfs – Reinis Liepiņš un arhitektu birojs “Sudraba Arhitektūra”.

Izstādes kuratore Dace Lamberga raksta: “Rūdolfs Pinnis (1902–1992), viena no spilgtākajām personībām latviešu 20. gadsimta glezniecībā, allaž ir fascinējis ar savas daiļrades temperamentīgo krāsainību, ar simtprocentīgo, nenogurstošo atdevi radošajam mērķim. Mūsdienu cilvēkam Zuzānu kolekcijas izstāde “Es dzīvoju krāsās” ļauj atklāt meistara drosmīgi daudzveidīgos meklējumus vairāk nekā 50 gadu garumā. 60. gadu ainavas fascinē ar tā laika latviešu mākslai neierasti stilizēto dabas formu atspoguļojumu un skanīgo kolorītu. Meistara spēks slēpās neierastu krāsu salikumu pretstatos, plašos triepienos, radot savus individuālos “krāsu kauju” variantus. Kad 1972. gadā Rūdolfam Pinnim pēc ilgiem gadiem radās iespēja apmeklēt jaunības pilsētu Parīzi, viņa glezniecība kļuva tēlaini emocionālāka un formā sarežģītāka.”

Īpaši jāizceļ tas, ka izdevniecības “Neputns” sērijā “Latvijas mākslas klasika” iznāca jau divdesmit septītais izdevums – “Rūdolfs Pinnis”, kura teksta autore ir Dace Lamberga. Izdevumu varēs iegādāties arī mākslas centrā “Zuzeum”.

Šīs izstādes laikā izstāžu zālē darbosies mākslas mediatori, ar kuriem varēs apspriest un diskutēt par izstādītajiem mākslas darbiem. Projekta publiskās programmas ietvaros norisināsies dažādas darbnīcas, lekcijas un sarunas, ar kurām varēs iepazīties mākslas centra mājaslapā.

Mākslas zinātniece Dr. art. Dace Lamberga ir kuratore vairāk nekā piecdesmit izstādēm Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, mākslas institūcijās Armēnijā, Baltkrievijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Igaunijā, Islandē, Īrijā, Krievijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Norvēģijā, Vācijā un Zviedrijā. Izdevniecībā “Neputns” viņa ir publicējusi grāmatas par 20. gadsimta glezniecību: “Klasiskais modernisms: Latvijas glezniecība 20. gs. sākumā” (2004, arī franču un angļu valodā), “Latvijas māksla simbolisma laikmetā” (2019), kā arī monogrāfijas par Jēkabu Kazaku, Valdemāru Toni, Rūdolfu Pērli, Konrādu Ubānu, Leo Svempu, Rūdolfu Pinni un citiem māksliniekiem.

IZSTĀDES KOMANDA:

Kuratore: Dace Lamberga
Izstādes arhitekts: Reinis Liepiņš un arhitektu birojs “Sudraba Arhitektūra”
Zuzānu kolekcijas krājuma darba vadītāja: Ingūna Ģēģere
Zuzānu kolekcijas glabātājas: Laura Briede, Annija Grīsle, Jevgēnija Hamudajeva, Marta Šuste
Restauratores: Liene Muceniece, Anastasija Skopenkova
Projekta vadītāja: Melisa Debora Kaškura
Tehniskais vadītājs: Raivis Švarcs
Tehniskā komanda: Andris Konošonoks, Māris Mikāns, Mareks Ieviņš
Galvenā grafikas dizainere: Karlīne Anete Čepjolkina
Grafikas dizainere: Elizabete Bušēvica
Sabiedrisko attiecību un publicitātes speciālists: Eduards Grizāns
Pasākumu un sadarbību vadītāja: Katrīna Jurkevica
Mājaslapas redaktore: Katerīna Alijeva
Izglītības programmas koordinatore: Erna Marija Poča
Mākslas pedagogi: Alise Starobina, Tonijs Strods
Mākslas mediatori: Vallija Lintere, Gundega Tentere, Līva Indriķe, Gustavs Strads, Katrīna Ērgle
Tulkotāji: Valts Miķelsons, Sergejs Timofejevs
Tekstu korektore: Sandra Skuja
Fotogrāfi: Jānis Pipars, Normunds Brasliņš, Gvido Kajons, Māris Arbidāns
Finanšu vadītāja: Ilze Baumane
Direktore: Aļona Solovjova
“Zuzeum” un Zuzānu kolekcijas dibinātājs: Jānis Zuzāns

Sadarbības partneri :

Fonds “Mākslai vajag telpu”
SIA GUFO
SIA R.A.S.A. un Ko
SIA Mooseberry
SIA Master Glass
Skaistāk Print House
Reklāmu darbnīca PLUS
Ierāmēšanas salons VISS
Ivars Kuišelis
Didzis Grasbergs